Comitè Directiu
- Tess Renaudo, Cristina Riera, Marc Vaíllo
L’Alternativa Oficials
- Coordinació llargmetratges: Céline Pimentel
- Coordinació curtmetratges: Simona Malatesta
- Programació llargmetratges: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Céline Pimentel
- Programació curtmetratges: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Simona Malatesta, Céline Pimentel
- Investigació: Tess Renaudo amb el suport de Sesi Bergeret, Pere Ginard, Céline Pimentel
L’Alternativa Paral·leles
- Satèl·lits: Oskar Alegria, Manuel Muñoz Rivas, Carla Simón: Tess Renaudo, Cristina Riera
- Sessions i esdeveniments especials: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Céline Pimentel, Tess Renaudo, Cristina Riera
- Petits Experiments: MODIband
L’Alternativa Activitats
- Satèl·lits: Oskar Alegria, Manuel Muñoz Rivas, Carla Simón: Pere Alberó, Guim Bonaventura i Bou, Tess Renaudo, Cristina Riera
- Escoles de cinema: Patricia Sánchez, Núria Aidelman, Laia Colell (A Bao A Qu), amb el suport de Cristina Riera
- Taller. De l'expansió del cinema domèstic: Céline Pimentel, Gloria Vilches
- Taller infantil de stop-motion: Mireia Manén, Cristina Riera
- Stop Filming Us: Guim Bonaventura i Bou, Cristina Riera, Marc Vaíllo, Nagore Eskisavel, Germà Sebastià
- Mapping Sols: Toni Mira, Rita Stivala, Festival MiTS, amb el suport de Cristina Riera, Verónica Baena, Marc Vaíllo
L’Alternativa Hall
- Coordinació: Céline Pimentel
- Programació: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Simona Malatesta, Céline Pimentel, Tess Renaudo
L’Alternativa Professionals
- Programació, coordinació i producció: Patricia Sánchez Mora
- 12es Jornades Professionals: Patricia Sánchez, Peter Stephens, Laia Sanahuja, Jorge Caballero
- Masterclass. Comunicació en la cocreació: Fernanda Rossi, Àlex Navarro
- The Purple Meridians: Simona Malatesta
- Cinema Pendent: Patricia Sánchez amb el suport d’Alba González, Catalan Films
- 9è Mentoring Projects: Patricia Sánchez, Gabriela Iacob
- Visionat de projectes: Patricia Sánchez, Gabriela Iacob
- VIII Pitching Forum del GAC: Dani M. Caneiro, Pau Ortiz, Sergi Portabella
- Taller de desenvolupament de projectes: Pau Subirós, Patricia Sánchez, Gabriela Iacob
- Taller. Del paper al plató: Fernanda Rossi, Patricia Sánchez, Gabriela Iacob
Producció
- Gestió econòmica: Marc Vaíllo
- Subvencions: Cristina Riera, Tess Renaudo, Marta Rodríguez, Marc Vaíllo
- Patrocinis: Izaro Bo, Cristina Riera, Patricia Sánchez, Marc Vaíllo
- Coordinació tècnica: Tomàs Rico
- Producció/transport còpies: Simona Malatesta, Guim Bonaventura i Bou
- Convidats i protocol: Noemí Laviana González
- Acreditacions: Guim Bonaventura i Bou
- Coordinació jurats: Pere Sastre
- Preproducció regidoria: Cristina Riera
- Regidoria general: Verónica Baena
- Regidoria Teatre: David Dorado
- Coordinació digital: Noemí Laviana González
- Realització esdeveniments online: CCCB
- Producció CCCB: Sara Tibau, Departament de Mediació
- Control taquilla: Marc Vaíllo
- Coordinació equip col·laboradors: Claudia Zegarra
- Transports: Lucía Quesada Thomas
Difusió
- Dissenyador gràfic: Angel Uzkiano
- Espot l’Alternativa: Ona Planas
- Coordinació espot: Marc Vaíllo
- Coordinació elements i col·laboradors difusió: Izaro Bo
- Xarxes socials: Alex Gil Ramírez amb el suport de Claudia Zegarra
- Newsletters: Marc Vaíllo, Guim Bonaventura i Bou
- Vídeos: Daniel Camino
- Suport comunicació digital: Haizea Alberdi
- Comunicació amb col·lectius: Rita Bruguera amb el suport de Cristina Riera
- Fotos: Pietro Bertora, Eladio Sánchez amb el suport de Martina Llorens
- Gifs: Pere Ginard
- Suport difusió: Rita Bruguera
Web
- Coordinació continguts: Tim James Morris
- Coordinació tècnica: Marc Vaíllo
- Programació: Marc Pi Sardà
- Disseny i maquetació: Eva Fernández Osorio
- Servidor: Pixelxen
Traduccions
- Català i castellà: la correccional (serveis textuals)
- Anglès: Tim James Morris
Projeccions
- Coordinació: Tomàs Rico
- Tècnics de projeccions Teatre/Auditori/Hall: Lavinia, Xavi Massó
Premsa
- Coordinació: Alex Gil
- Premsa: Pere Vall
- Entrevistes i acreditacions: Mariona Borrull
Disseny Teatre de l’Alternativa
Subtítols
- Centre de traduccions Savinen