16-29 NOV. 2020
Presencial + Online
L'Alternativa

Equip

Comitè Directiu
  • Tess Renaudo, Cristina Riera, Marc Vaíllo


L’Alternativa Oficials
  • Coordinació i investigació: Tess Renaudo
  • Programació llargmetratges: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Tess Renaudo
  • Programació curtmetratges internacionals: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Céline Pimentel, Tess Renaudo
  • Programació curtmetratges nacionals: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Tess Renaudo


L’Alternativa Paral·leles
  • El cinema sobre art. Un segle d'experimentació: Guillermo G. Peydró
  • Sessions especials: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Tess Renaudo, Cristina Riera
  • Petits Experiments: MODIband


L’Alternativa Activitats
  • Masterclasses Luis López Carrasco: Tess Renaudo
  • Masterclasses Sergi Dies: Elisabet Valle Risco, Tess Renaudo
  • Masterclasses Antoni Pinent: Céline Pimentel
  • Seminari. El cinema sobre art: Pere Alberó
  • Escoles de cinema: Patricia Sánchez amb el suport d'Ana María Acosta
  • Taller familiar: Clicks en streaming: Mireia Manén, El Bombeto, Cristina Riera


L’Alternativa Hall
  • Coordinació i investigació: Céline Pimentel
  • Programació: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Céline Pimentel, Tess Renaudo


L’Alternativa Professionals
  • Coordinació i producció: Patricia Sánchez Mora
  • 11es Jornades Professionals: Patricia Sánchez amb el suport d'Ana María Acosta
  • Desemmascarant el moment cinematogràfic: Patricia Sánchez
  • Acompanyament creatiu al desenvolupament de projectes: Patricia Sánchez, Pau Subirós
  • Masterclass.Tècniques de comunicació i pitch: Patricia Sánchez, Pau Ortiz, Àlex Navarro 
  • Cinema Pendent: Patricia Sánchez, amb el suport d'Ana María Acosta
  • Selecció 8è Mentoring Projects: Patricia Sánchez, Gabriela Iacob
  • Taller de desenvolupament de projectes: Pau Subirós, Patricia Sánchez
  • Pitching/One-to-One GAC: Pau Ortiz, Sergi Portabella, amb el suport de Guionistes Associats de Catalunya
  • Pitching/One-to-One Acció Curts de Dones Visuals: Leonor Miró, Eli Dubé, Yolanda Olmos, amb el suport de Dones Visuals


Producció
  • Gestió econòmica: Marc Vaíllo
  • Subvencions: Cristina Riera, Tess Renaudo, Marta Rodríguez, Marc Vaíllo
  • Patrocinis: Izaro Bo, Cristina Riera, Patricia Sánchez, Marc Vaíllo
  • Coordinació tècnica: Tomàs Rico
  • Producció/transport còpies: Simona Malatesta
  • Preproducció regidoria: Cristina Riera
  • Producció CCCB: Sara Tibau, Departament de Mediació
  • Regidoria digital: David Dorado, Noemí Laviana González
  • Regidoria Maldà: Verónica Baena, Sara Aguado Moreno
  • Realització esdeveniments online: Dosotres
  • Acreditacions: Guim Bonaventura i Bou
  • Coordinació jurats: Pere Sastre


Difusió
  • Llibre d’estil: Ona Planas, Daniel Camino, Angel Uzkiano
  • Dissenyador gràfic: Angel Uzkiano
  • Espot l’Alternativa: Ona Planas
  • Coordinació espot: Marc Vaíllo
  • Coordinació elements i col·laboradors difusió: Izaro Bo
  • Xarxes socials: Alex Gil Ramírez, Claudia Zegarra
  • Newsletters: Marc Vaíllo, Guim Bonaventura i Bou
  • Vídeos: Daniel Camino
  • Suport vídeos: Haizea Alberdi, Simona Malatesta
  • Entrevistes: Haizea Alberdi, Sesi Bergeret, Ignasi Franc, Mariana Freijomil, Marla Jacarilla, Pere Ginard, Carles Matamoros, Tess Renaudo, Claudia Zegarra
  • Itineraris temàtics: Guim Bonaventura i Bou, Rita Bruguera
  • Gifs: Pere Ginard
  • Suport difusió: Rita Bruguera


Web
  • Coordinació continguts: Tim James Morris
  • Coordinació tècnica: Marc Vaíllo
  • Programació: Marc Pi Sardà
  • Disseny: evA ~°
  • Servidor: Pixelxen


Traduccions
  • Català i castellà: la correccional (serveis textuals)
  • Anglès: Tim James Morris


Gabinet de premsa
  • La Costa Comunicació
  • Sesi Bergeret


Subtítols
  • Subtítols CCCB: Centre de traduccions Savinen