12-18 novembre 2018

L'Alternativa 2018

Equip

Comitè Directiu

  1. Tess Renaudo, Cristina Riera, Marc Vaíllo

L'Alternativa Oficials

  1. Coordinació i investigació: Tess Renaudo
  2. Programació llargmetratges: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Tess Renaudo
  3. Programació curtmetratges: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Céline Pimentel, Tess Renaudo

L'Alternativa Paral·leles

  1. Elles tallen: Octavi Martí, Tess Renaudo, Cristina Riera amb el suport de la Filmoteca de Catalunya
  2. Panorama: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Tess Renaudo
  3. Boris Lehman: Pere Alberó, Tess Renaudo
  4. Sessions especials: Tess Renaudo, Cristina Riera, Patricia Sánchez
  5. Petits Experiments: MODIband

L'Alternativa Escoles

  1. Seminaris Escoles de Cinema: Patricia Sánchez
  2. Masterclass de Molly M. Stensgaard: Tess Renaudo
  3. Taula rodona: Quatre camis: Octavi Martí, Tess Renaudo amb el suport de la Filmoteca de Catalunya
  4. Xerrades Elles tallen: Tess Renaudo, Cristina Riera
  5. Seminari de Boris Lehman: Pere Alberó
  6. Taula rodona: La revolució de les dones a Rojava: Cristina Riera, Alba Sotorra
  7. Taller familiar: Fem una pel·li amb thetreeonthesea: Mireia Manén, Africa Fanlo, Alex Tovar, Cristina Riera
  8. Taller infantil: Mash-Up Table: Drac Magic, Mireia Manén, Cristina Riera

L'Alternativa Hall

  1. Coordinació i investigació: Céline Pimentel
  2. Programació: Sesi Bergeret, Pere Ginard, Céline Pimentel, Tess Renaudo
  3. Pantalla Lliure: Simona Malatesta

L'Alternativa Professionals

  1. Coordinació i producció: Patricia Sánchez Mora
  2. 9a Jornada de l’Alternativa Professionals: Patricia Sánchez amb el suport de Isaac Monclús
  3. 6è Mentoring Projects: Patricia Sánchez amb el suport de Chiara Signorelli
  4. Pitching GAC: Toni Cama, Arnau Roig, amb el suport de Guionistes Associats de Catalunya
  5. Pitching / One-to-One Dones Visuals Acció Curts: Serrana Torres, Carla Sospedra, Yolanda Olmos, amb el suport de Dones Visuals
  6. Acreditacions professionals: Patricia Sánchez amb el suport de Carmina Díaz

Producció

  1. Gestió econòmica: Cristina Riera, Marc Vaíllo
  2. Subvencions: Cristina Riera, Tess Renaudo, Marta Rodríguez, Marc Vaíllo
  3. Patrocinis: Izaro Bo, Cristina Riera, Patricia Sánchez, Marc Vaíllo
  4. Coordinació producció: Marc Vaíllo
  5. Coordinació tècnica i de projeccions: Tomàs Rico
  6. Producció/transport còpies: Simona Malatesta, Marc Vaíllo
  7. Preproducció i coordinació regidoria: Cristina Riera
  8. Regidoria general: Verónica Baena
  9. Regidoria Teatre: Aixa González, Claudia Zegarra
  10. Coordinació equip col·laboradors: Claudia Zegarra
  11. Convidats: Noemí Laviana González
  12. Acreditacions: Izaro Bo
  13. Coordinació jurats: Pere Sastre amb el suport de Kita Ratisheva
  14. Control taquilla: Marc Vaíllo, Ivanna Pascual
  15. Transports: Javier Lera Gracia

Difusió

  1. Coordinació difusió: Izaro Bo, Cristina Riera
  2. Dissenyador gràfic: Angel Uzkiano
  3. Espot l’Alternativa: Ona Planas, Angel Uzkiano, Marc Vaíllo
  4. Coordinació espot: Marc Vaíllo
  5. Xarxes socials: Cristina Riera, Alexandra Boiria
  6. Newsletters: Marc Vaíllo
  7. Il·lustracions: Pere Ginard
  8. Fotos: Pietro Bertora, Eladio Sánchez

Projeccions CCCB

  1. Coordinació: Tomàs Rico
  2. Tècnics de projeccions Teatre/Auditori/Hall: Lavinia, Xavi Massó

Web

  1. Disseny i programació: Eva di Bilbo
  2. Coordinació: Tim James Morris
  3. Servidor: Pixelxen

Programa

  1. Coordinació: Tim James Morris
  2. Disseny gràfic: Angel Uzkiano

Traduccions

  1. Català i castellà: la correccional (serveis textuals)
  2. Anglès: Tim James Morris

Gabinet de premsa

  1. La Costa Comunicació
  2. Anna Fernández
  3. Suport: Sesi Bergeret, Anna Redó

Disseny Hall de l’Alternativa

  1. Azucena Ferrer

Subtítols

  1. Subtitulat CCCB: Centre de traduccions Savinen